niedziela, 7 listopada 2021

Analiza tabeli po 16 kolejkach, Fortuna 1 Liga

Przed nami przerwa reprezentacyjna, najwyższe ligi krajowe mają przerwę. Na zapleczu lig walka o awans będzie trwać w najlepsze. Podsumujemy zatem jak wygląda sytuacja w Fortuna 1 Liga po 16 kolejkach.

W ostatniej kolejce odbyło się spotkanie na szczycie pomiędzy liderem i wiceliderem. Mecz Widzew - Miedź zakończył się remisem, dlatego Łodzianie utrzymali pozycje lidera. Na kolejnych pozycjach robi się coraz ciaśniej i o 4 miejsca barażowe walczy dziewięć drużyn. Najlepiej wygląda sytuacja Korony Kielce, która dość długo była na czele tabeli, jednak ostatnio słabsza forma i aktualnie trzecie miejsce.

Wiele drużyn z tej grupy ma problem z usystematyzowania formy, często grają w kratkę i po dobrym meczu przychodzi słabszy. Przykładem są tutaj Arka i ŁKS, dwie drużyny z aspiracjami na awans, lecz obie gubią punkty za często.

Ze strefy spadkowej wydostał się Stomil, po zwycięstwie 3:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Trzy ostatnie drużyny mają po tyle samo punktów, a różnice w dole tabeli są bardzo małe, tak więc nic jeszcze nie jest przesądzone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podsumowanie sezonu Ekstraklasy

Sezon polskiej Ekstraklasy dobiegł końca, pozostawiając za sobą wiele niezapomnianych momentów. Największą niespodzianką było zwycięstwo Rak...